Gardenalia 2014 tuż tuż!

10308145_826624847366192_8003141731161479202_nNie lubię juwenaliów. Tak naprawdę, w tradycji juwenaliowej ledwo kilka rzeczy jest fajnych. Po pierwsze, raczej nie odbywają się wtedy zajęcia (albo chociaż są ogłoszone godziny dziekańskie). Po drugie, jest okazja, by spotkać starych znajomych, którzy studiują na tym samym uniwersytecie, ale jeżdżą innymi autobusami, o innej porze, w inną stronę. Po trzecie, jako że w juwenalia zawsze, ale to zawsze pada, można przetestować swoje parasolki, „poncza” i inne wynalazki, które mają nas uchronić przed jakże szkodliwym wpływem deszczówki na nasz organizm…

I to by chyba było na tyle. Zwykle zaproszeni na juwenalia muzycy w założeniu mają łączyć gusta mainstreamowe z tymi trochę bardziej alternatywnymi. W praktyce wygląda to tak, że aby opłacić (tak jak w tym roku) takiego Podsiadłę (Podsiadłego?) czy Poparzone Uszy Kawą Trzy trzeba wyrzucić tyle pieniędzy, że na przyzwoitych reprezentantów tej drugiej części line-upu nie starcza. Stąd takie rodzynki jak The Unicorns czy zespół o znaczącej nazwie Marne Szanse. W skrócie – muzyczna kicha.

Na szczęście od jakiegoś czasu mamy alternatywę dla tak organizowanego eventu, na którym dobrze bawią się chyba tylko ci, którzy przed wejściem na teren Dużego Dziedzińca zdążyli wypić tyle, że o guście muzycznym już nie pamiętają i wystarcza im, że ktoś drze się do mikrofonu (czas oczekiwania na wejście bardzo sprzyja takiemu rozwiązaniu). W tym roku bowiem, już po raz siódmy, w juwenaliowym kalendarzu figurują tzw. Gardenalia – impreza ogarniana przez Zarządy Samorządów Studentów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, która odbędzie się już w tym tygodniu – dokładnie 16 maja, w ogródku za budynkami Nowy Świat 67 i 69.

Całkowicie bezpłatnie, studenci UW będą mogli zobaczyć na żywo takich artystów jak, przenoszące na polskie podwórko wszystko to, co w rocku z lat 60. i 70. najlepsze, trio Kim Nowak , w którego skład wchodzą, znani z projektów Tworzywo Sztuczne, Fisz Emade czy ostatnio Waglewski Fisz Emade, Bartosz i Piotr Waglewscy oraz przerażająco dobry (i przerażająco wyglądający na scenie) gitarzysta Michał Sobolewski czy absolutna rewelacja zeszłego roku – bardzo młody, electropopowy duet z Zabrza – The Dumplings, tworzony przez Justynę Święs i Jakuba Karasia, którzy 13 maja zadebiutują długogrającym wydawnictwem „No Bad Days”.

Oprócz tego, line-up zasilą również artyści hiphopowi: lubelski duet Rasmentalism i raper o pseudonimie VNM, czyli pochodzący z Elbląga Tomasz Lewandowski. Najbardziej eklektycznym wykonawcą występującym w tym roku na Gardenaliach, będzie młody, ale bardzo dobrze zapowiadający się zespół Nandu (dla ciekawskich – tak się zwą strusie z Ameryki Południowej), sprytnie łączący w swojej muzyce inspiracje muzyką funkową, jazzową i soulową, no i mający naprawdę bardzo utalentowaną wokalistkę.

A oto dokładny program imprezy:

Nandu -> 15.50 – 16.40
VNM -> 17 – 18
Rasmentalism -> 18 – 19
KIM NOWAK -> 19.30 – 20.30
The Dumplings -> 21 – 22

Maciejewski

Reklamy

One response to “Gardenalia 2014 tuż tuż!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s