Nowy singiel od The Black Keys

1476094_10152088796855309_1856448385_n

Nowymi poczynaniami The Black Keys jestem w tym roku zainteresowany tym bardziej, że już 2. lipca duet z Akron wystąpi na Openerze. Warto więc wiedzieć jeszcze przed zakupem biletu czego się spodziewać i chociaż mniej więcej określić z jakiego typu materiałem przyjadą do nas w wakacje Dan Auerbach i Patrick Carney.

Pierwszy opublikowany singiel zwiastujący album Turn Blue (którego premierę zapowiedziano na 13 maja) może trochę zmartwić tych, którzy The Black Keys kochają za rzężące, drapieżne, garażowe gitarowe riffy. Właściwie to nawet na pewno zmartwi i chyba słusznie, bo udostępione przed paroma godzinami Fever to indiepop ze śladową zawartością gitar a’la MGMT z czasów krążka Oracular Spectacular.

Gdyby to nie było Black Keys, Fever mogłoby mi się nawet umiarkowanie spodobać. Gdybym nie pamiętał dlaczego pokochałem ich muzykę, która w swego czasu w duecie z debiutem Kim Nowak stanowiła dla mnie wehikuł czasu do złotych dla muzyki lat 60. i 70.. Z drugiej strony może powinienem się spodziewać takiego obrotu sprawy. Gdyby tak lepiej pochylić się nad dyskografią amerykańskiego duetu łatwo zauważyć, że od jakiegoś czasu, Dan i Patrick stopniowo odchodzą od surowego brzmienia na rzecz coraz bardziej popowych, mocniej wygładzonych w post-produkcji nagrań. Wystarczy porównać którąkolwiek z piosenek zawartych na wydanym 12 lat temu, debiutanckim albumie „The Big Come Up” z takim Tighten Up chociażby – szlagierem z krążka „Brothers” czy z równie diabelnie popularnym Lonely Boy z „El Camino”. Słychać gołym uchem, że z czasem rzężiło mniej i mniej coraz. Aż w 2014 Black Keys nie rzęzi już wcale. Co otrzymujemy w zamian? Jakieś odpustowe syntezatory i perkusję sprowadzoną do roli bezdusznego beatu. Chociaż wokal Dana Auerbacha wciąż daję radę. Oby do 13 maja Black Keysom spadła ta „gorączka”, bo jak dla mnie, tym singlem niestety trochę majaczą.

Maciejewski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s