Mona jakiej jeszcze nie znacie

Swoim debiutanckim albumem narobili sporo szumu na indie rockowej scenie muzycznej w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Zespół Mona po sukcesie jaki osiągnął już na starcie swojej muzycznej kariery nie spoczywa na laurach i znowu nagrywa. Wprawdzie póki co nie znamy żadnych pogłosek jakoby ekipa z Nashville miała wydać kolejny album, ale świeżo opublikowany utwór Goons (Baby I Need It All) to znak, że panowie powoli zapewne zmierzać będą w kierunku studia nagraniowego.

Wydawało się, że minie trochę czasu zanim o zespole Mona ponownie zacznie być głośno. Ich debiutancki album noszący tytuł Mona ukazał się wiosną 2011. Później Nick Brown i spółka zaczęli intensywnie koncertować (Polskę odwiedzili dwukrotnie – pod koniec 2011 roku zagrali w warszawskiej Stodole, a latem 2012 supportowali Queen podczas ich koncertu na stadionie we Wrocławiu), a w drugiej połowie minionego 2012 roku wokalista skupił się na projekcie Smoke & Jackal, w ramach którego wraz z Jaredem Followillem z Kings of Leon nagrał bardzo przyzwoicie brzmiącą EPkę. Pomimo tych napiętych dwóch lat, zespół Mona już uraczył nas kolejnym, prawdopodobnie zwiastującym nowy krążek, kawałkiem.

Już po pierwszych akordach utworu Goons (Baby I Need It All) można odnieść wrażenie, że nowa odsłona zespołu Mona zaskakuje. Momentalnie wpadający w ucho gitarowy riff to pierwsza niespodzianka jaką zagwarantowali nam Amerykanie. Przyzwyczajeni do ciepłych, lekkich i niezobowiązujących brzmień fani grupy pewnie mogli nie od razu uwierzyć, że autorzy tej piosenki to ci sami muzycy znani z kawałków Alibis, Lean Into The Fall, czy Shooting The Moon. Wątpliwości zostają rozwiane, gdy na pierwszy plan wchodzi charakterystyczny wokal Nicka. Choć i on poniekąd zaskakuje. Nick wykrzykuje przebojowe eee-eee-eee i pierwsze przychodzące na myśl skojarzenie to… to brak skojarzenia. Mona na pierwszym albumie uraczyła nas pełną gamą różnorodnych brzmień, ale z tak potężną dawką energii jeszcze w przypadku ich muzyki nie mieliśmy do czynienia. Rytmicznie Goons może przypominać nieco Trouble On The Way lub singlowe Listen To Your Love, jednak żaden z tych kawałków nie dorównuje najnowszemu singlowi pod względem przebojowości.

Być może faktycznie nowy singiel Mony z początku zaskakuje, lecz na dłuższą metę na pewno nie rozczarowuje i osobiście gwarantuję, że po pewnym czasie wpada w ucho. Oczywiście czekamy na kolejne kawałki od zespołu z Nashville oraz na pierwsze szczegóły odnośnie ich drugiej płyty.

Róg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s