Uniqplan – to ma sens

Dopiero co pojawili się na polskiej scenie muzycznej, nagrywając zaledwie kilka piosenek, a to w zupełności wystarczyło by skupić na sobie niemałą jak na debiutantów uwagę. Mieszanina rocka, popu oraz elektroniki w ich wykonaniu brzmi świeżo, wręcz nowocześnie. Mimo że nie mają jeszcze potężnej rzeszy fanów, nie są byle kim. Bo w końcu byle kto nie zostałby wybrany do supportowania Gossip. Uniqplan to kolejne nasze rodzime młode odkrycie, obok którego zwyczajnie nie wypada przejść obojętnie.

Pochodzący z Warszawy zespół tworzą czterej panowie: gitarzysta i wokalista Michał Wojtas, klawiszowiec Bartek Lewczuk, basista Piotr Pawęska oraz perkusista Konrad Zieliński. Inspirację czerpią z m.in. twórczości takich zespołów jak U2, MGMT, Arcade Fire czy Pink Floyd, co wprawdzie brzmi wymagająco jak na początkujących, to jednak w pełni uzasadnia to co możemy usłyszeć w muzyce Uniqplan.

Wszystko zaczęło się od jednej piosenki. This Makes Sense, bo tak nosi ona tytuł, zapoczątkowała wspinaczkę Uniqplan na szczyt polskiej alternatywnej muzyki. Droga ta jest jak wiadomo stroma i wciąż daleka, lecz świetny start jaki zapewnił zespołowi ten singiel stwarza im doskonałe perspektywy na podbicie serc szerszej publiczności. Zwłaszcza że ich muzyka rzeczywiście może się podobać każdemu. Niezobowiązujące brzmienia wkomponowane w przyjemną dla ucha alternatywną aranżację z lekką domieszką skocznego klawiszowego przygrywania to w skrócie to, czego można się spodziewać odsłuchując This Makes Sense. Kawałek ten grany był w tym roku w kilku stacjach radiowych i na pewno nie zostanie pominięty w jego muzycznych podsumowaniach. Wielkiego rozgłosu zespół nabrał w ostatnich tygodniach, kiedy to okazało się, że został wybrany do rozgrzania publiczności przed występem zespołu Gossip na warszawskim Torwarze. Wtedy było już wiadomo, że Uniqplan to nie tylko pojedynczy wybryk, ale przede wszystkim koncertowa bomba, która swoją energią potrafi poderwać do tańca nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Warszawiacy dali świetny występ, który narobił wielu osobom apetytu na ich debiutancki album, który ma ukazać się na przełomie 2012 i 2013 roku. Na profilu na Myspace Uniqplan zamieścili jeszcze kilka wersji demo swoich innych utworów, a wkrótce swoją premierę będzie miał kolejny singiel promujący debiut zespołu, czyli Freeland.

Dla właśnie takich zespołów jak Uniqplan, warto śledzić na bieżąco to co dzieje się na naszym polskim muzycznym podwórku. Warszawiacy grają niebanalną muzykę, ale jak się okazuje to ma sens, bo póki co brzmi to świetnie. Możliwości zespołu zweryfikuje oczywiście cały album, który jest już ponoć gotowy oraz kolejne koncerty. Ja jednak nie mam wątpliwości, że o Uniqplan będzie jeszcze głośno

Róg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s