Przebojowy powrót Biffy Clyro

Jeden z najlepszych, a na pewno najbardziej znanych szkockich zespołów rockowych, jakim jest Biffy Clyro, zaczyna stopniowo uchylać rąbka tajemnicy jaka wiąże się z ich nadchodzącym nowym albumem. Krążek zatytułowany będzie Opposites, a na sklepowych pólkach ukaże się 28 stycznia 2013.

Zespół istnieje od 1995 roku, jednak początkowo ich muzyka nie była w stanie wydostać się poza Wielką Brytanię. Pierwsze trzy albumy nie pozwoliły Szkotom podbić Europy, mimo że wcale nie były to słabe wydawnictwa, bo to w końcu z nich pochodzą grane do dziś na koncertach rewelacyjne utwory takie jak 57 czy Gliter and Trauma. Prawdziwy rozgłos Biffy Clyro zyskali dopiero wydając swoje czwarte wydawnictwo zatytułowane Puzzles, zawierające między innymi rewelacyjną koncertową bombę Living Is a Problem Because Everything Dies, prawdopodobnie do dziś największy hit zespołu czyli skoczny Who’s Got a Match? oraz magiczny, uwielbiany przez fanów utwór Machines. Ostatni jak dotychczas album zespołu wydany został w 2009 roku. Nosił on tytuł Only Revolutions i to dzięki niemu znamy między innymi piosenki The Captain, Bubbles oraz Many of Horror, które swojego czasu podbijały listy przebojów na całym świecie. Dwa lata po ostatnim studyjnym krążku Biffy Clyro wydali koncertowy album nagrany podczas ich występu na Wembley. Na całkiem nowy materiał od Szkotów musieliśmy jednak czekać dość długo.

Pierwszym utworem z zapowiadanego dwupłytowego albumu Opposites jaki opublikowali Biffy Clyro był kawałek Stingin’ Belle, który zamiast wzbudzić w miłośnikach zespołu nadzieję na kolejny dobry longplay, raczej ich zaniepokoił, bo to krótko mówiąc bardzo kiepska piosenka. Nieoczekiwane zmiany tempa oraz przejścia z surowych gitarowych brzmień w spokojny, łagodny śpiew sprawiły, że Stingin’ Belle nie przypadł mi do gustu. W drugiej połowie listopada Szkoci na szczęście oficjalnie zaprezentowali kolejny singiel, noszący tytuł Black Chandelier. Kamień z serca. Utwór może nie jest wybitny ale na pewno słucha się go przyjemnie i co najważniejsze – słychać w nim starych dobrych Biffy Clyro. Melodyjne zwrotki w idealny sposób budują napięcie przed wpadającym w ucho refrenem. Poza tymi dwoma piosenkami, w Internecie dostępny jest też utwór Opposite, który został przez zespół zagrany na żywo podczas występu w brytyjskim show Later… with Jools Holland. To spokojna, powolna ballada, świadcząca o tym, że materiał na nowym krążku, podobnie jak na poprzednich, będzie bardzo zróżnicowany. Ponadto niektóre z piosenek z Opposites przedpremierowo pojawiły się podczas koncertów w tym roku, które Biffy Clyro zagrali swoim brytyjskim fanom.

Póki co jest dobrze, a być może będzie jeszcze lepiej. Na Opposites panowie przewidzieli aż 20 piosenek, zatem końcówka stycznia na pewno dla fanów rocka będzie pod hasłem Biffy Clyro. Miejmy również nadzieję, że panowie przy okazji odwiedzą Polskę i będziemy mieli okazję do posłuchania świeżego materiału na żywo. Mon the Biff!

Róg

Reklamy

One response to “Przebojowy powrót Biffy Clyro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s