Najlepsze motomotywy w muzyce

Drogi kolego redaktorze! Zdajesz dziś egzamin na prawo jazdy. Jak powszechnie wiadomo, samochód jest ważnym elementem w życiu codziennym każdego z nas. Podobnie jak muzyka. Jako iż pozostała część redakcji lubi zarówno jeździć samochodem, jak i słuchać muzyki, to postanowiliśmy wybrać dla Ciebie najlepsze motoryzacyjne akcenty w muzyce.

Najlepszy tytuł piosenki: „Brand New Cadillac”- The Clash

Kategoria ta sprawiła nam najwięcej problemów z wyborem. Pod uwagę braliśmy jeszcze „Drive my car” The Beatles, „Cars hiss by my window” The Doors, „He thought of cars” Blur, „Jaguar” The Who i „Ciągnik” zespołu Blenders. W ostateczności zdecydowaliśmy się na utwór punkowców z The Clash. Mamy nadzieję, że i Ty kiedyś takiego całkiem nowego cadillaca będziesz posiadał

Najlepsza nazwa zespołu: The Car Is on Fire

W tym wypadku wybór pozostawał dosyć jednoznaczny. Gdyby The Beatles pisali się przez dwa ee to pewnie jako garbusy by wygrali. Ale skoro tak nie jest, to wygrywa polski zespół Borysa Dejnarowicza. Mamy jednocześnie nadzieję, że Twój samochód nigdy w ogniu nie stanie.

Najlepszy teledysk: „Białe Wakacje”- Ścianka

Zwyciężył klip do piosenki Ścianki z ich trzeciego albumu. Widzimy na nim członków zespołu jadących powoli w gigantycznym białym kabriolecie wywołujących zamęt gdziekolwiek się nie pojawią. Najpoważniejszym konkurentem było „Re-wired” Kasabian. Czemu nie wygrało? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Najlepszy tekst: „Władca Kół”- Waglewski Fisz Emade

Ponownie najpoważniejszym rywalem był utwór „Drive my car” i niejacy The Beatles, jednak i tym razem Polska górą. Tekst został napisany przez Fisza na płytę którą nagrał wraz ze swoim ojcem i bratem. Zawiera on najgłębiej skrywane przez nas tęsknoty i pragnienia związane z samochodami, dlatego wygrał.

Najlepsza animacja: „19-2000”- Gorillaz

W tej kategorii w grę wchodziła tylko i wyłącznie jedna z grup Damona Albarna (oprócz Blur), czyli Gorillaz. Pozostawało rozstrzygnąć pomiędzy „19-2000” a „Stylo”. Głównie ze względu na nasz sentyment do gry FIFA 2003 wygrał ten utwór.

Najlepsza okładka płyty: „Song 2”- Blur

Na okładce tego singla wydanego w 1997 roku przez zespół Blur znajduje się monstrualnych rozmiarów żółty low-rider którego nazwa niestety jest rozmyta. Ponieważ konkurencja również była rozmyta, to mimo iż ta okładka dziełem sztuki nie jest, zwyciężyła w tej klasyfikacji. Dodatkowo piosenka ta była w naszej ukochanej grze: FIFIE 1998 World Cup

Najlepszy polski motyw motoryzacyjny w zagranicznej piosence: „Re-wired”- Kasabian

Tu zwycięzca mógł być tylko jeden. Utwór, a raczej teledysk, dzięki któremu Polacy pokochali twórczość Kasabian ze względu na obecność w klipie kultowego Malucha nie mógł nie znaleźć się w tym zestawieniu. Tym werdyktem dziękujemy zespołowi również za rozsławienie szczytowego osiągnięcia polskiej motoryzacji na świecie. Fiata 126p szukaj od 2:03

Najlepszy tytuł płyty: „El Camino”- The Black Keys

Tytuł nawiązujący do kultowego modelu chevroleta, a po hiszpańsku oznaczający drogę musiał się tu znaleźć. Dodatkowo na okładce płyty jest samochód. W książeczce też jest samochód. Nawet nie jeden a piętnaście. To sprawia, że wydawnictwo duetu z USA byłoby murowanym kandydatem do zwycięstwa w kategorii Artwork gdybyśmy taką stworzyli.

Najlepsza piosenka o nitce asfaltu: „Autobahn” Kraftwerk

Znów nominowani byli The Beatles z piosenką „The long and winding road”. Innym kandydatem był utwór AC/DC „Highway to hell”. Zwyciężyła jednak niemiecka autostrada, czyli „Autobahn”. Ponadto nie chcieliśmy, by Twoje nitki asfaltu były długie i kręte. Nie chcieliśmy też by prowadziły do piekła, ale byś mógł po nich mknąć bez ograniczeń. Poza wszystkim wiemy, że darzysz ten zespół wyjątkową miłością, więc był to najlepszy wybór.

Najlepsza piosenka na oblany egzamin: „Ticket to ride”- The Beatles

Wreszcie się doczekali. Mimo 4 dotychczasowych nominacji czwórka z Liverpoolu wygrała dopiero z „Autobusy i tramwaje” T.Love. Za to w prawdopodobnie najważniejszej kategorii dla Ciebie w dniu dzisiejszym. Więc nie martw się, że znów się nie udało. Nie myśl o tym, że egzaminator był chujem i chciał Cię uwalić od kiedy tylko wsiadłeś do auta. Ona ma bilet na przejażdżkę komunikacją miejską, a Tobie uda się następnym razem.

BONUS

Gdyby jednak udało Ci się zdać i będziesz już niedługo miał okazję samemu zasiąść za kółkiem mamy dla Ciebie drogi Mateuszu piosenkę przy której nam najlepiej się prowadzi. Jest to utwór przy którym noga staje się cięższa, drążek łatwiej chodzi, pedały są uleglejsze. Prędkość rośnie, krajobraz rozmywa się za oknem i inne samochody zostają daleko w tyle. Wszystko to zawdzięczamy niesamowitej dynamice tej kompozycji i rytmicznym dźwiękom perkusji. Uważaj jednak żebyś odróżniał syreny pojawiające się na jej początku od syren policyjnych i nie mylił Klaxons z klaksonem.

Lewandowski i Róg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s