Pierwszy singiel zespołu Kim Nowak

okładka płyty „Wilk”

“Krew”, taki tytuł nosi pierwszy opublikowany przez zespół Kim Nowak utwór z ich najnowszej płyty “Wilk”, którą będzie można znaleźć w sklepach już 6 listopada.

“Krew” może wskazywać na rezygnację tria z ostrzejszego, surowego, brudnego brzmienia, które znamy z płyty debiutanckiej  (pt. Kim Nowak z roku 2010). Jest trochę czyściej, trochę lżej i, nie boję się tego słowa, trochę bardziej popowo. “Krew” wita nas naprawdę smakowitym, przylepiającym się do mózgu riffem i ładnie skaczącą z góry na dół i z powrotem gitarą basową. Głos Fisza jak zwykle świetnie wkomponował się w brzmienie i melodię (choć to echo doprawdy jest irytujące). Po paru przesłuchaniach singla, odnoszę też wrażenie, że trio z Warszawy tym razem nie bawiło się w nagrywanie na setkę, czym tak szczyciło się przy okazji promocji pierwszej płyty. Bardziej natomiast skupili się nad efektami i dodatkami.

Według wydawcy (Universal Music Polska), na nowej płycie “Punkowe, garażowe brzmienia i krzyki ustępują kompozycjom w których dominuje spokój i mroczny klimat niekiedy przypominający ścieżkę dźwiękową do filmów Lyncha czy Tarantino.” Na „Wilku” gościnnie wystąpili również Izabela Skrybant Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego oraz Tomek Duda, saksofonista zespołu Pink Freud.

Oby nie zamienili siekierki na kijek, a płyta nie okazała się tylko owcą w wilczej skórze.

Maciejeski

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s